Premena trojizbového bytu na dva krásne priestory na prenájom v Starom Meste
Ako robíme naše rekonštrukcie


Ako sme v centre Bratislavy z 3-izbového bytu vytvorili dva nové priestory na prenájomCestovanie po Európe a krátka návšteva niektorých miest či už pracovne alebo len tak – dovolenkovo – je častou aktivitou mnohých ľudí. Ako si však ľudia zapamätajú to-ktoré mesto, výrazne ovplyvňuje ubytovanie, aké si na svoj krátky pobyt vyberú. Ponuka kompletne vynovených menších bytov na prenájom v centre Bratislavy nie je veľká, preto sme sa aj my rozhodli vytvoriť pekný a útulný priestor na krátkodobé aj dlhodobé ubytovanie.  

FOTOGALÉRIA

Pôvodne trojizbový byt sme premenili na dva plnohodnotné priestory 

Nedávno sme o tomto byte písali, ako ho pripravujeme, teraz je už dokončený a už má aj svojich nájomníkov, ktorí prejavili záujem ešte pred jeho dokončením. Pristúpili k veľkorysému riešeniu a vytvorili sme z bytu dve bytové jednotky, jednu časť, ako dvojizbový  apartmán a druhú časť ako samostatnú izbu s kúpeľňou a kuchynským kútikom – štúdio. Takéto riešenie byt predurčuje predovšetkým na dlhodobý alebo krátkodobý prenájom a ideálnym bude aj na ponúknutie cez Airbnb.  

Apartmán a štúdio sa nachádzajú na 2. poschodí a vstup do bytu je z pavlače peknými dvojkrídlovými dverami, čo zvyšuje jeho atraktivitu mestského bývania. Pavlač sa dá využívať aj ako balkón na posedenie. Príjemnou správou je, že spálňa a izba na prenájom sú orientované do tichého dvora a obývačka do ulice.  

Byt pred rekonštrukciou


Priestranný APARTMÁN ŠPITÁLSKA na prenájom s kompletným vybavením 

APARTMÁN ŠPITÁLSKA má všetko, čo má mať kompletne vybavený byt. Na ploche približne 63 m2 je  z obývačka spojená s kuchyňou a jedálňou, druhá izba – spálňa je samostatne prístupná, s veľkou posteľou pre 2 osoby, komodou a šatníkovou skriňou. Vstupná predsieň je tiež zariadená veľkou šatníkovou skriňou. K dispozícii je samostatná toaleta s umývadlom a ďalšia kúpeľňa so sprchovým kútom, umývadlom, toaletou a práčkou. K dispozícii je aj pivnica s rozlohou 10 m2. 

Vybavenie APARTMÁNU: 
  • Vybavenie obývačky spojenej s kuchyňou – moderná pohovka, konferenčný stolík, jedálenský stôl so 4 stoličkami, knižnica, poličky, koberec, závesy  
  • Vybavenie kuchynskej linky – indukčná varná doska, mikrovlnka, umývačka riadu, chladnička s mrazničkou, kompletná sada riadu – taniere, poháre, šálky, príbory, hrnce a náčinie na varenie, varná kanvica 
  • Vybavenie kúpeľne – sprchový kút, umývadlo, toaleta, práčka 
  • Ďalšie vybavenie – vysávač, žehlička, žehliaca doska, sušiak na bielizeň, mop na podlahy 
Apartmán po rekonštrukcii


Šikovné ŠTÚDIO ŠPITÁLSKA na prenájom s kompletným vybavením 

Zo samostatnej izby sme vytvorili ŠTÚDIO ŠPITÁLSKA s plochou 17,5 m2. Tvorí ho jedna priestranná izba s kompletným vybavením na prespatie pre 2 osoby s kuchynskou linkou a kúpeľňou. Do bytu sa dá dostať cez pavlač, otočenou do tichého dvora so zeleňou a ktorú je možné využiť na posedenie. 

Vybavenie ŠTÚDIA: 
  • Vybavenie štúdia – rozťahovacia posteľ pre 2 osoby, konferenčný stolík, písací stolík, knižnica, poličky, skriňa, koberec, závesy 
  • Vybavenie kuchynskej linky – samostatná indukčná 2-platnička, mikrovlnka, riad, varná kanvica, chladnička, práčka 
  • Vybavenie kúpeľne – sprchový kút, umývadlo, toaleta 
  • Iné vybavenie – žehlička, žehliaca doska, sušiak na bielizeň 
Štúdio po rekonštrukcii
Výborná lokalita v centre mesta 

Špitálska ulica je v tesnom kontakte so Starým Mestom, preto je toto ubytovanie ideálne pre tých, ktorí si chcú v krátkom čase užiť Bratislavu čo najviac. Samozrejme, APARTMÁN aj ŠTÚDIO ŠPITÁLSKA sú vhodné aj na dlhodobý pobyt počas pracovných povinností v hlavnom meste Slovenska. Do centra sa dá dostať peši doslova za pár minút. Na pár krokov od domu sú zastávky električiek, na Hlavnú železničnú stanicu sa dostanete za 15 minút, na letisko za 20 minút, na autobusovú stanicu za 15 minút.  

Historické pamiatky v tesnej blízkosti 

Hneď na Špitálskej ulici sú dva zaujímavé historické objekty – prvým z nich je kostol Sv. Ladislava, ktorého pôvodný objekt vznikol už v roku 1309, kedy tu bol postavený špitál (nemocnica). Ďalším historickým objektom je kostol Sv. Alžbety Uhorskej, postavený v duchu vrcholného baroka v rokoch 1739–1742. Oproti nášmu domu sa nachádza  funkcionalistická budova Policajného riaditeľstva, postavená v rokoch 1922 – 1925 v období prvej Československej republiky. 

Neďaleko námestia, kde sa menili dejiny 

Špitálska ulica ústi na Námestie nežnej revolúcie a na Námestie SNP, ktoré boli svedkami dôležitých historických udalostí – pádu komunistického režimu v roku 1989 a dodnes sú centrom verejného diania. Okrem toho sú to vstupné brány do historického centra Bratislavy, ktoré začína Starou tržnicou s ponukou sobotných trhov a dobrého jedla či piva. Zaujímavým architektonickým dielom je budova obchodného domu Prior postaveného v roku 1968 spolu s hotelom Kyjev.  

Relax a šport

Parky a oddychové miesta sú v Starom Meste veľmi blízko. Ak sa chcete prejsť peši alebo si chcete zabehať, za 10 minút sa dostanete na nábrežie Dunaja a za 20 minút po Starom Moste cez rieku Dunaj sa ocitnete v najstaršom parku v strednej Európe – v Sade Janka Kráľa. V lete sú v meste k dispozícii pekné kúpaliská a na okraji mesta je veľký rekreačný areál Zlaté piesky s jazerom. Všetky informácie o pamiatkach, prehliadkach mesta a iných aktivitách nájdete v Turistickom informačnom centre na Klobučníckej ulici. 

Vitajte v Bratislave 

Blízkosť centra Bratislavy s jeho vymoženosťami, plná občianska vybavenosť a všetky kultúrne a spoločenské podujatia na dosah – to sú benefity tejto nehnuteľnosti. Našim cieľom bolo vytvoriť pekné bývanie pre ľudí pracujúcich v Bratislave, ktorí nemajú čas na zariaďovanie bytu a chcú si vychutnať hotové bývanie s kompletným vybavením. Záleží nám na pohodlí našich klientov, preto sme mysleli aj na také drobnosti, ako je žehlička či mop na podlahy. Opäť sa nám podaril projekt, ktorý zosobňuje našu filozofiu – investovať do nehnuteľností a tak vytvárať príjemné bývanie. 

KOMPLETNÁ REKONŠTRUKCIA V ŠTANDARDE GENEREA (GENEREA Fix & Flip)

Investujeme do nehnuteľností s cieľom vytvárať z nich príjemné bývanie. Súčasťou kompletnej rekonštrukcie tohto bytu sú vymenené rozvody, podlahy, obklady, dlažby a sanita, interiérové dvere, nové stierky, maľovky a sadrokartónové stropy. Súčasťou štandardu je kompletne vybavená kuchyňa IKEA so všetkými spotrebičmi, vstavané skrine a osvetlenie celého bytu, príprava na práčku.

Túto nehnuteľnosť sme rekonštruovali a zariaďovali pre jedného z našich klientov - investorov. Keďže išlo o nehnuteľnosť na prenájom, oba priestory - APARTMÁN aj ŠTÚDIO sú kompletne zariadené, a to aj vrátane práčky, kuchynského vybavenia na varenie a stolovanie a domácich potrieb na upratovanie a žehlenie.

Na profesionálnu prezentáciu bytu využívame home staging, ktorého súčasťou sú dekorácie a doplnky, ktoré nie sú predmetom predaja. 

Páči sa Vám táto rekonštrukcia? Pozrite si naše ďalšie Realizácie alebo nehnuteľnosti v Ponuke bývania.


Doplniť button


Bowling – zistili sme, kto je náš Steve Wong
Nikto z nás nie je šampión, dôležitá je zábava